Sesiune de informare în cadrul Proiectului „ReSTART”

În data de 03 mai 2018, la Universitatea Agrară de Stat din Moldova (R.Moldova) , a avut loc sesiunea de informare din cadrul Proiectului „ReSTART” – „Reinforce entrepreneurial and digital skills of students and teachers to enhance the modernization of higher education in MOLDOVA” (nr. 585353-EPP-1-2017-1-RO-EPPKA2-CBHE-JP) a Programului Erasmus+ Capacity Building in Higher Education.

Liderul de proiect, dna Aurelia LITVIN a vorbit participanţilor despre lansarea şi obiectivele  proiectului accentuând impactul acestuia.  Împreună cu dl Dragoș CIMPOIEȘ, dna LITVIN a prezentat RESULTS: WP1 Data REPORT on best practices in EU Entrepreneurship Education.

La eveniment au participat studenţi și profesori din cadrul altor programe de studii cât şi reprezentanţii Departamentului Relaţii Internaţionale și administrației UASM.