În data de 13 februarie 2020, ora 10.00  în cadrul Departamentului Business și  Administrare și Limbi Moderne a avut avea loc a 5-ea  Sesiune “Orientare și consiliere în carieră a studenților de la programul “Administrarea Afacerilor în Sectorul Agroalimentar” şi alte specializări, organizat  în cadrul proiectului RESTART (nr. 585353-EPP-1-2017-1-RO-EPPKA2-). Studenții s-au întâlnit cu reprezentanții mediului de afaceri și au discutat aspecte legate de posibilitățile de angajare existente pe piața muncii; marketing şi analiza de nevoi pe piaţa muncii; sprijin în elaborarea planului de dezvoltare profesională (managementul resurselor aptitudinale, financiare, informaţionale, tehnologice, formative; managementul stresului, managementul timpului, managementul calităţii etc.).