În luna februarie 2020, s-a derulat sesiunea suplimentară de mobilități academice având ca scop schimbul de bune practici în activitățile de predare vizând  studenții masteranzi:

24 – 28 Februarie 2020 în Chișinău:   Universitatea de Stat din Moldova, Academia de Studii Economice din Moldova și Universitatea Agrară de Stat din Moldova au găzduit activități de predare și învățare cu studenții masteranzi pentru a experimenta și a schimba bune practici în domeniul educației antreprenoriale.

Activitățile de predare au fost susținute de profesori experți din cadrul Universității Tehnice din Kosice (Slovacia) cu focalizare pe tematica analizei de specialitate din domeniul comerțului..

Studenții au apreciat în mod pozitiv:

• Atractivitatea si actualitatea subiectelor abordate;
  • Interacțiunea cu studenții și stilul interactiv de predare;
  • Materiale de predare structurate și îmbogățite cu multe exemple din practică.

Echipa RESTART vă dorește mult succes în activitatea profesională!

ASEM

Image 1 of 6