Joi, 20 septembrie 2018, ora 14.40 în aula 505, corpul 5, va avea loc sesiunea de informare în cadrul proiectului ReSTART (Reinforce entrepreneurial and digital skills of students and teachers to enhance the modernization of higher education in MOLDOVA) (nr. 585353-EPP-1-2017-1-RO-EPPKA2-CBHE-JP) a Programului Erasmus+ Capacity Building in Higher Education.

La sesiune sunt invitați profesorii și studenții interesați de modernizarea educației antreprrenoriale la USARB.

În cadrul ședinței vor fi prezentate oportunitățile oferite de proiect în vederea implementarii metodelor moderne de predare-învățare în cadrul programului de  master „Administrarea afacerilor comerciale”. Se vor discuta  rezultatele studiilor efectuate în vederea determinării gradului de satisfacție privind competențele antreprenoriale și digitale ale absolvenților universității realizat recent în cadrul proiectului.

Pentru orice precizări suplimentare, puteți să ne contactați la tel. 069777652