Eveniment organizat de Academia de Studii Economice a Moldovei (ASEM) în cadrul proiectului ReSTART (Reinforce entrepreneurial and digital skills of students and teachers to enhance the modernization of higher education in MOLDOVA) (nr. 585353-EPP-1-2017-1-RO-EPPKA2-CBHE-JP) a Programului Erasmus+ Capacity Building in Higher Education.

În cadrul sesiunii profesorii și masteranzii vor fi familiarizați cu oportunitățile oferite de proiect în vederea implementarii metodelor moderne de predare-învățare în cadrul programei masterale „Administrarea Afacerilor”.

Se vor discuta  rezultatele studiului în vederea determinării nivelului de satisfacție privind competențele antreprenoriale și digitale al grupurilor țintă al universității realizat recent în cadrul proiectului.

Sesiunea se va desfășura la data de 21 mai 2018, cu începere la ora 17.30, în incinta ASEM, Blocul A, sala 405.

Pentru orice precizări suplimentare, puteți să ne contactați la tel. 079547953.